کیس گیمینگ

اموزش استفاده از کیس گیمینگ

«سیستم گیمینگ را بهتر است خودتان ببندید». این جمله‌ای‌ست که بسیاری از گیمرهای حرفه‌ای آن را خطاب به کسانی که درصدد خرید سیذلد ذاذتئذائjknjknjkbلدستم گیمینگ هستند می‌گویند. پیش‌تر در نوشتار نحوه‌ی راه‌اندازی سیستم گیمینگ گفتیم که برای داشتن سیستم گیمینگ به چه قطعاتی نیاز است و سری هم به نحوه‌ی  قطعات زدیم، اما این بار می‌خواهیم مفصل‌تر به اسمبل کیس گیمینگ بپردازیم و به همراه یکدیگر مرحله‌به‌مرحله با اسمبل سیستم گیمینگ پیش برویم.

قطعات کیس گیمینگ

قبل از آن‌که به بحث در مورد اسمبل کیس گیمینگ برسیم، بهتر است توقفی در قطعات کیس گیمینگ داشته‌باشیم، چراکه به هر حال قرار است همین قطعات را در کیس گیمینگ اسمبل کنیم.

CPU یا پردازنده به‌عنوان مغز متفکر سیستم گیمینگ، مهم‌ترین قطعه است. دومین قطعه مادربورد است که به‌نوعی قلب سیستم است و اکثر قطعات با آن در ارتباط هستند. سومین قطعه کارت گرافیک است که تقریباً نقش چشم را برای سیستم ایفا می‌کند. چهارمین قطعه رَم است که حافظه‌ی کوتاه‌مدت سیستم است. پنجمین قطعه حافظه‌ی SSD یا HDD است که حافظه‌ی بلندمدت سیستم است. ششمین قطعه منبع تغذیه یا PSU است که تأمین برق قطعات سیستم را بر عهده دارد. خنک‌کننده‌ی کلِ سیستم و خنک‌کننده‌ی CPU هم از قطعاتی هستند که گاهی نیاز به اسمبل دارند.

بحث مفصل در مورد قطعات کیس گیمینگ را اینجا بخوانید –> قطعات مورد نیاز سیستم گیمینگ

مراحل اسمبل کیس گیمینگ

احتمالاً نیاز به تأکید نیست که باید قبل از اسمبل کیس گیمینگ، سطحی صاف را برای کار انتخاب کنید و همچنین چراغ قوه و انواع پیچ گوشتی و ابزار را در دسترس داشته‌باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *