نقد و بررسی قسمت اول فصل 8 بازی تاج و تخت

  • توسط Rezabaghery
  • ۶ ماه قبل
  • 0

 

سر انجام پس از 2 سال انتظار قسمت اول از فصل هشتم سریال محبوب و پرطرفدار گیم اف ترونز منتشر گردید.

ساخته ی شبکه ی HBO و با نویسندگی جرج آرآرمارتین را شاید به جرعت بتوان به عنوان محبوب ترین و پرطرفدار ترین سریال تلویزیونی حال حاضر جهان نام  برد که دارای متعصب ترین طرفداران نیز می باشد.

اما آیا این قسمت انتظارات هواداران را براورده ساخته است.

در ادامه با نقد و بررسی قسمت اول همراه ما باشید….

شروع سریال با خلاصه ای مناسب از فصول گذشته آغاز میشود و پس از ان تیتراژ سریال با موزیک دلنشین رامین جوادی مزین می گردد ،اولین نکته ای که پس از شروع تیتراژ آغازین به چشم می خورد تغییر در انیمیشن تیتراژ نسبت به فصول گذشته می باشد.

پیش از اغاز بحث درباره ی محتوای این قسمت گذری به یکی از مصاحبه ها با نویسنده ی این سریال می زنیم ، در جایی که ارارمارتین می گوید امکان ادامه ی این سریال بخوبی تا 12 فصل وجود دارد. ولی به دلیل سیاست های شبکه  تصمیم بر این شد که سریال در 8 فصل به اتمام برسد.

با این پیش زمینه ی ذهنی و استراحت یک ساله ی پخش سریال همگی انتظار شروعی طوفانی و پر حادثه را در سر میپروراندیم حال آن که واقعیت چیز دیگری رقم خورد و شروع سریال آنچان که انتظار می رفت خیره کننده نبود .قسمت اول سریال را می توان به دیدار های افراد با یکدیگر و گفت گویی هایی معمولی که عملا هیچ نکته ی مهمی در بر ندارد اشاره کرد.از جمله سکانس های غیر مهم سریال می توان به اژدها سواری جان و گفت و گوی گریجوی با ملکه اشاره کرد.حتی مهم ترین سکانس سریال که گفت و گوی سمول با جان است نیز کاملا قابل پیش بینی می باشد.

شاید اگر این فصل در 10 قسمت ساخته میشد می توانستیم  این قسمت را یک آغاز قابل قبول و آن هم نه عالی برای شروع فصل انتخاب کنیم، ولی با توجه به کاهش تعداد قسمت ها به 6 قسمت، انتظارات از این که قرار است در هر قسمت شاهد اتفاقات متعدد و هیجان انگیز را داشته باشیم بالا رفت، که عملا با پایان این قسمت امیدواری ما تبدیل به یأس گردید.

در مجموع می توان این قسمت را یک آغاز نا امید کننده برای آخرین فصل برشمرد ،که موجب نگرانی طرفداران از ادامه ی روند سریال خواهد شد.

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *